Piszemy o tym co ważne.
Ciało to nie tylko fizyczna powłoka – to nasze emocje, zdrowie, samopoczucie i sposób, w jaki doświadczamy świata. A jednak, gdy pojawia się temat budowania świadomości ciała, częstymi reakcjami bywają skrępowanie i dystans. Czy to wstyd, niewiedza, a może przyzwyczajenie do ignorowania sygnałów naszego organizmu. O rozwoju ciała najczęściej mówi się w kontekście uprawiania sportu…
Niska samoakceptacja u osoby zarządzającej to nie tylko jej osobisty problem – to wyzwanie, które może znacząco wpłynąć na funkcjonowanie całej organizacji. W tym artykule przyjrzymy się destrukcyjnym mechanizmom, jakie może generować brak pewności siebie u lidera, oraz ich potencjalnym konsekwencjom dla zespołu i firmy. 1. Perfekcjonizm – pułapka nieustannych poprawek Lider z niską samooceną…
Improwizatorzy wiedzą, że każdy ruch na scenie, każde słowo, gest ma znaczenie, nawet jeśli na pierwszy rzut oka jest niezrozumiały. Jeśli publiczność nie będzie w stanie zrozumieć o co chodzi w scenie, nie będzie znała kontekstu, to szybko się znudzi i straci zainteresowanie. Podobnie jest z w biznesie z pracownikami, klientami czy partnerami, którzy muszą…
Improwizacja sceniczna to sztuka działania bez scenariusza, bez planu, w pełnej nieprzewidywalności… Improwizatorzy mają swoje sposoby, aby w tej przestrzeni nieprzewidywalności czuć się pewniej, radzić sobie ze stresem, presją, dyskomfortem, świadomie nią zarządzać i budować współpracę i zaufanie w grupie, zespole czy duecie. Dzisiaj o kolejnej zasadzie ze świata improwizacji scenicznej, która pomaga budować współpracę…
Poniżej opisuję 5 nieoczywistych pułapek, które mogą oddalać Cię od pełnej akceptacji siebie. Refleksje te powstały w wyniku wspólnej pracy grupy na warsztatach o samoakceptacji. 🔶 Mylenie samoakceptacji z rezygnacją z rozwoju Często dążymy do zmian w życiu, ponieważ nie akceptujemy tego, co jest obecnie. Paradoks polega na tym, że aby coś zmienić, najpierw musimy…
Ile to ja razy szłyszałam od właścicieli czy pracowników, w większych i mniejszych firmach – “Szkolenia? Ale po co? To marnowanie czasu i pieniędzy!” Patrząc krótkoterminowo, trudno się z tym nie zgodzić, bo czasu mamy ile mamy, a wyniki mają być “dowiezione”. Gdy kariera zależy od tego jakie KPI zrealizujemy na koniec kwartału lub jakich…
Wyobraź sobie tę sytuację: masz genialny pomysł. W głowie rodzi się wizja, a w sercu pojawia się podekscytowanie. Wierzysz, że to coś, co odmieni projekt, firmę albo nawet cały rynek. Ale… napotykasz opór. Ktoś w zespole szybko odrzuca twoją propozycję, krytykuje ją, mówi „nie”. Twoje początkowe zaangażowanie i entuzjazm opadają, a motywacja znika. Brzmi znajomo?…
Jeśli chcesz zbudować statek, nie zachęcaj ludzi do zbierania drewna ani nie przydzielaj im zadań. Zamiast tego naucz ich tęsknić za rozległym i bezkresnym morzem. Mały Książe, Antoine de Saint-Exupery. W zasadzie mogłabym ten artykuł o budowaniu motywacji w zespole zakończyć na tym cytacie. Bo oczywistym jest, że pokazywanie palcem, pilnowanie, a nawet dawanie podwyżek,…
💥 Wyobraź sobie, że stajesz na scenie, światła są skierowane na Ciebie, a przed Tobą pełna widownia. Ale jest jeden haczyk… nie masz scenariusza. Żadnych podpowiedzi, żadnych przygotowanych wcześniej dialogów. Jesteś tylko Ty i Twój partner sceniczny i niepewność, co za chwilę się wydarzy. Sytuacja jak z filmu albo snu, prawda? Dla większości to przerażająca…
Takie czasy teraz mamy, że chcąc nie chcąc, używamy różnego rodzaju narzędzi do komunikacji – bo szybciej, bo nie mam czasu na gadanie, bo nie będę przeszkadzać jak napiszę, bo pod ręką, bo cały zespół rozproszony….itd. Tak, ja też ich używam, i też z powodów które wymieniłam 😉 I niestety coraz częściej widzę, że nie…